44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Lektura na wakacje – „Z dziejów Szkoły Podstawowej w Rudnie (1945-2023)”

Przypominamy, że prace nad publikacją „Z dziejów Szkoły Podstawowej w Rudnie (1945-2023)” zostały zakończone. Zachęcamy do zapoznania się z książką, która powstała na podstawie starych kronik szkolnych i zawiera najważniejsze informacje z życia szkoły.

 

Jak czytamy we wstępie: „Historię Szkoły Podstawowej w Rudnie tworzyło wiele pokoleń. To oni są bohaterami tej opowieści. Bez pracy nauczycieli, uczniów i rodziców trudno byłoby sobie wyobrazić teraźniejszość. Mamy nadzieję, że publikacja ta pozwoli ocalić od zapomnienia ludzi, którzy byli związani z rudnowską szkołą, którzy poświęcali swój zapał, czas i energię, aby szkoła mogła działać coraz lepiej.

 

Publikacja ta zabierze Czytelnika w podróż w czasie do lat szkolnych. Naszą opowieść rozpoczynamy w roku 1945, po „wyzwoleniu” Rudna spod okupacji hitlerowskiej, w nowej powojennej rzeczywistości, w której przyszło się borykać z wieloma problemami. Ale nie tylko o problemach i trudnościach będzie tu mowa. Czasy szkolne to okres pierwszych przyjaźni, miłości, sukcesów, porażek i wzruszeń. Mamy nadzieję, że Czytelnik z sentymentem wróci do lat dzieciństwa i młodości, i z przyjemnością przywoła wspomnienia chwil przeżytych w murach tej szkoły. Pozwólmy, aby lektura uruchomiła lawinę wspomnień…  „.

 

Zachęcamy do lektury:)

 

Całość znajdziecie tu: szkola_ksiazka2023_v04a

Skip to content