44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Sukces naszej absolwentki

W niedzielę 8 października br. absolwentka naszej szkoły – Nicola Kałuża –  w oddalonej od Rudna ponad 500 km Kalwarii Pacławskiej odebrała nagrodę za zdobycie III miejsca w V Konkursie Literackim „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. 

 

Nicola poświęciła sporo czasu w wakacje, aby zapoznać się z biografią o. Wenantego Katarzyńca – franciszkanina, którego losy były splecione z Kalwarią Pacławską. Zdobyte informacje wykorzystała do napisania przepięknego tekstu literackiego. Dzieło, które wyszło spod jej pióra zachwyciło jury, w skład którego weszli znani polscy pisarze i poeci: p. Małgorzata Nawrocka, p. Beata Ewa Komarnicka, o. Andrzej Zając, o. Edward Staniukiewicz. Komisja nie szczędziła miłych słów pod adresem Nicoli i zachęcała do kontynuowania pracy pisarskiej i rozwijania talentu literackiego. 

 

Nad procesem powstawania tekstu czuwała pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź. Trzeba również podkreślić, że najwierniejszymi kibicami Nicoli są jej rodzice oraz siostra bliźniaczka Milena. Cała rodzina wybrała się do Kalwarii Pacławskiej, aby wspierać Nicolę i towarzyszyć jej w tak ważnej chwili.

 

Mamy nadzieję, że ten ogromny sukces, jakim jest zdobycie III miejsca w konkursie ogólnopolskim, zmotywuje Nicolę do dalszej pracy i otworzy jej drzwi do kariery pisarki.

 

Pani Dyrektor i pani Bożena 

 

 

 

 

 

 

Skip to content