44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Jasełka 2024

Dnia 14 stycznia 2024 r.  uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rudnie – jak co roku – zaprosili mieszkańców Rudna i okolic na przedstawienie bożonarodzeniowe wystawione w kościele parafialnym.
Grupa teatralna, choć w tym roku w pomniejszonym składzie, bo tworzona przez uczniów kl. I-III, podołała bardzo trudnemu zadaniu. W piękny i refleksyjny sposób po raz kolejny odsłoniła przed publicznością tajemnicę Bożego Narodzenia.
Przygotowania do popisu artystycznego trwały długo i odbywały się pod okiem katechetki –  Pani Krystyny Kwiecień oraz wychowawców. Jak zwykle, integralną częścią występu były kolędy i pastorałki, które uczniowie ćwiczyli z Panią Dyrektor Ewą Dohrmann. W tym roku artyści musieli opanować pamięciowo bardzo długie teksty. Do perfekcji opracowali ruch sceniczny, mimikę. Dopełnieniem wyrazu artystycznego były stroje oraz zapierająca dech w piersiach dekoracja.
Wydaje się, że efekt końcowy zachwycił publiczność zebraną w kościele, gdyż aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Słowa podziękowania do organizatorów jasełek skierował także ks. Tomasz Wieczorek.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym aktorom za czas poświęcony na próby oraz wspaniały występ. Wszyscy spisaliście się na szóstki!

 

Skip to content