Dzień „Śniadanie daje moc” w Przedszkolu

Śniadanie daje moc!

8 listopada realizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień śniadanie daje moc. Rozpoczęto ten dzień od przypomnienia dzieciom zasad zdrowego odżywiania. Nauczyciel uświadomił przedszkolakom jak ważne jest dla organizmu śniadanie. Dzieci natomiast starały się wymienić produkty z których można skomponować zdrowe śniadanie. Nauczyciel zwrócił uwagę na mleko i produkty mleczne, ciemne pieczywo, warzywa, jajka. Następnie dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały produkty potrzebne do przyrządzenia zdrowego śniadania. Wszystko przygotowano w formie szwedzkiego stołu. Nauczyciel zaprosił przedszkolaków do konsumpcji.

Po śniadaniu dzieci podzielono na cztery zespoły i przedstawiono zasady gry planszowej pt. „Moje 12 zasad zdrowego odżywiania”. Była to świetna zabawa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawie. Po skończonej grze wszystkie dzieci mogły w nagrodę zjeść wybrany przez siebie owoc. Na koniec nauczyciel jeszcze raz przypomniał dzieciom o znaczeniu przestrzegania 12 zasad zdrowego odżywiania.

p. Krystyna Bycka