44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Oddział przedszkolny

Szalone fryzury

Tygryski pierwszy dzień wiosny postanowiły zaakcentować szalonymi fryzurami, na głowach pokazały się gniazda, pająki, kosmos, szalone warkocze. W pierwszy dzień wiosny postanowiliśmy również posprzątać nasz mały świat.


Dzień Babci i Dziadka 2024 

Babcia i Dziadek to moja rodzinka,
a ja jestem córką/synkiem ich synka.
A że dopiero mam kilka latek,
ich synek pomaga mi na dodatek
w składaniu życzeń z serca płynących.
Choć mała/y jestem mam serce gorące,
więc bądźcie zdrowi Babciu i Dziadku
i żyjcie 100 lat w zdrowiu i dostatku!


Mikołaj 2023

Dnia 6.12.2023 r.  wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe, ponieważ niecierpliwie czekały i wyglądały przez okno aż do nich zawita Święty Mikołaj. Przedszkolaki zrobiły Mikołajowi niespodziankę i ubrały się w mikołajkowe czapki oraz inne świąteczne gadżety. Po wręczeniu prezentów dzieci wspólnie pośpiewały z Mikołajem i pożegnały go ciepło żeby mógł wyruszyć do innych dzieci.
Następnie Tygryski pięknie przystroiły choinkę!


Pierniczki świąteczne

Dnia 5.12.23 r. Tygryski w przedszkolu robiły wspólnie pierniczki świąteczne a następnie ozdabiały je pysznymi posypkami oraz lukrem!
Przedszkolaki były bardzo ucieszone mając słodkie paluszki od posypki! Palce lizać!


Dzień Postaci z Bajek 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszym przedszkolu uroczystość świętowaliśmy dziś czyli 6 listopada. Tego dnia nasza sala przedszkolna wypełniła się księżniczkami, superbohaterami, wiedźmami i innymi bohaterami z bajek dziecięcych. W tym dniu nie zabrakło tańców, wspólnych zabaw i bajkowych zagadek.


Wycieczka do Funzeum oraz Dinoworld

Dnia 31.10.2023 r. Tygryski miały możliwość wybrać się do Gliwic na wycieczkę. W programie wycieczki  zaplanowane było zwiedzanie Funzeum – muzeum światła i koloru oraz Dinoworld – wystawa dinozaurów. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wycieczki, ponieważ dzień ten był pełen atrakcji oraz wielkiej zabawy.


Pasowanie na Przedszkolaka 2023

ŚLUBUJEMY!


Odwiedziny zwierzaków 

W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas dwa pieski jeden szczeniaczek, który chciał się z wszystkimi bawić co się bardzo Tygryskom podobało ponieważ mogły go głaskać, prowadzić na smyczy i karmić odwiedził nas również Pan, który zajmuje się tresurą psów a dokładniej rasy Border collie. Dzieci mogły zobaczyć kilka sztuczek, i dowiedziały się, że  wytresować pieska potrzeba dużo czasu i cierpliwości każdy również mógł pogłaskać pieska. 


Występ I oraz III klasy dla Tygrysków pt. „Rzepka”

Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!


Spotkanie z policjantem oraz Sznupkiem

Drodzy rodzice w przedszkolu dzieci poznają różne zawody i ostatnio odwiedził nasze przedszkole pies, ale nie taki zwykły tylko policyjny- Sznupek. Pan policjant opowiedział nam o swoim zawodzie czyli jak wygląda praca policjanta, przypomniał nam jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się na jezdni, czy wolno rozmawiać z nieznajomymi i co zrobić jeśli ktoś nieznajomy będzie nas zaczepiał. Dzieci były zachwycone wizytą Sznupka, ale dużo radości sprawiło im również zobaczenie samochodu policyjnego. Pan policjant pokazał gdzie wsiada ktoś kto się zgubi, a gdzie ktoś kto zrobił coś złego. Założył również chętnym kajdanki i włączył syrenę w policyjnym radiowozie.


Dzień Chłopaka 2023

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2023

Dzień Przedszkolaka to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie, z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć dziś chcemy długich podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości.

Tygryski otrzymały z okazji swojego święta medale, aby każdy przedszkolak  w tym dniu czuł się wyjątkowo!


Międzynarodowy Dzień Kropki 2023

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tygryski w tym dniu miały przystrojone ubrania w kropki. Dowiedziały się dlaczego obchodzimy taki dzień, obejrzały film edukacyjny  „The dot – kropka”, a następnie na podstawie obejrzanego filmu przedszkolaki odpowiedziały na pytania. Nie zabrakło wspólnej zabawy z chustą animacyjną.


Zakończenie roku 2022/23

Dziś ostatni dzień w przedszkolu
wspólnie, raźno mija czas.
Jutro dzwonek się odezwie,
on do szkoły wezwie nas.
Dziękujemy naszym paniom,
za opiekę, trud nad nami.
Dobrze było nam w tym kole,
żegnaj, żegnaj już przedszkole.

Marcie, Ani, Sarze, Marcinowi, Szymonowi, Stasiowi, Wojtkowi życzymy sukcesów w szkole!


Olimpiada Przedszkolaków 2023 „Zdrowo na sportowo”

Dnia 19.06.2023 r. w przedszkolu odbyła się Olimpiada Przedszkolaków pt. „Zdrowo na sportowo”. Misie oraz Tygryski brały udział w różnych konkurencjach, każdy z przedszkolaków mógł sprawdzić się w rzucaniu woreczkami, biegu z woreczkiem na głowie czy w biegu z jajkiem na łyżce. Dzieci spisały się na medal!

Zdjęcia z Olimpiady „Zdrowo na sportowo” znajdują się na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnie w galerii Oddział Przedszkolny


Nadleśnictwo Rudziniec 

Dnia 15.06.2023 r. Tygryski oraz Misie miały zaszczyt wybrać się do Nadleśnictwa Rudziniec. Przedszkolaki udały się wraz z strażnikami do lasu na spacer, gdzie panowie opowiedzieli różne ciekawostki na temat roślinności oraz zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy. Następnie dzieci kolorowały otrzymane obrazki odpoczywając po spacerze.  Na koniec dzieci zjadły przepyszne kiełbaski z ogniska.

Wszystkie zdjęcia z wycieczki znajdują się na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnie a galerii przedszkole


Ekologia i segregacja śmieci

5 czerwca odwiedziła grupę Tygryski przedstawicielka firmy Remondis, która przeprowadziła dla nas bardzo ciekawe warsztaty dotyczące ekologii i segregacji śmieci. Tygryski utrwaliły sobie zasady segregacji, ale dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek. Na koniec rozwiązaliśmy quiz i każdy dostał drobny upominek.


Wycieczka do Katowic do Bajki Pana Kleksa

Dnia 6.06.2023 r. Tygryski wraz z grupą Misiów wybrały się do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Przedszkolaki zaczęły swoją przygodę w łodzi podwodnej, gdzie Pan opowiedział kilka ciekawostek na temat łodzi podwodnej, następnie dzieci udały się do sali gdzie miały mnóstwo zabawy. Kolejnym etapem wycieczki była zabawa na placu zabaw w Gliwicach. Wszystkie przedszkolaki wróciły szczęśliwe do domu.


Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły

Dnia 31.05.2023 r. Tygryski wraz z Misiami zaproszone zostały na Dzień Dziecka, który zorganizowała Rada Rodziców. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, które prowadziły panie animatorki, było wesoło! Następnie dzieci zajadały się watą cukrową, pop cornem oraz pysznymi hot dogami!

Wspólne zdjęcia znajdują się na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnie w galerii Oddział Przedszkolny


Dzień Rodziny 2023

„Mamo! Tato! Razem z Wami w świat bezpiecznie wyruszamy. Dziękujemy Wam za wszystko, dobrze że jesteście blisko.”
30 maja był szczególnym dniem w naszym przedszkolu ze względu na odbywający się tego dnia Dzień Rodziny. Była to okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęliśmy koncertem naszych przedszkolaków, następnie był krótki występ rodziców. Na podwórku przedszkolnym na wszystkich czekało sporo atrakcji. Do udziału we wspólnych konkursach zaprosiliśmy rodziców. Było również malowanie buzi, tatuaże, dmuchaniec, basen z kulkami oraz ognisko. Zapraszam do zapoznania się z naszą galerią zdjęć.


Ochotnicza Straż Pożarna z Rudzińca

10.05 odwiedziła nas Ochotnicza Straż Pożarna z Rudzińca, przeprowadzona została próbna ewakuacja i przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa. Strażacy zaprezentowali nam sprzęt i wóz strażacki. Mogliśmy wejść do środka i rozejrzeć się, największą atrakcją było jednak lanie wody prosto z wozu strażackiego. Jak dorośniemy to wszyscy zostaniemy strażakami 🙂 


Zawód – kosmetyczka

Tygryski dnia 9.05.2023 r. odwiedziły mamę Oskara gdzie mogły rozejrzeć się po salonie kosmetycznym i zobaczyć rożne urządzenia. Dowiedziały się również, że nie można obgryzać paznokci o czym czasami zapominamy 🙂 i że wszystkie przyrządy muszą być zdezynfekowane po każdym użyciu co jest bardzo ważne. Dziewczynki oczywiście czekały na pomalowanie paznokci i ust, ale chłopcy również mieli możliwość pomalowania paznokci w ich ulubionym niebieskim kolorze. Na koniec każdy dostał upominek za co Tygryski dziękują.


Dzień Ziemi 2023

Tygryski obchodziły w przedszkolu Światowy Dzień Ziemi i z tej okazji postanowiły posprzątać podczas spaceru. Tygryski bardzo uważnie rozglądały się za wszystkimi śmieciami. Oprócz śmieci udało nam się również spotkać różne zwierzątka.


Zawód – logistyk

Kolejnym zawodem, który poznały Tygryski to logistyk. Mama Charlotty opowiedziała nam o pracy w logistyce i opowiedziała jaką drogę muszą przebyć produkty od fabryki do sklepu. Przybliżyła nam również czym jest wolontariat i opowiedziała o pracy w fundacji, a na koniec zademonstrowała jak radzić sobie ze złością.


W odwiedzinach u pana stolarza

Tygryski 18.04.2023 r. odwiedziły stolarnię i zobaczyły jak wyglądają maszyny stolarskie i do czego służą. Najbardziej jednak podobały im się małe króliczki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek.


Dzień Wody

Tygryski pamiętają jak ważna dla nas jest woda, 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Zobaczyliśmy film edukacyjny na temat właściwości wody, objawy odwodnienia i poznaliśmy obieg wody w przyrodzie. Na koniec wykonaliśmy kilka doświadczeń i zabawy z wodą jak również zadbaliśmy o nasze roślinki bo dla nich woda również jest ważna.


Zawód – Fryzjer

Dnia 21.03.2023 r. Tygryski poznały zawód fryzjera, bardzo dziękujemy mamie Kacpra za przybliżenie tego zawodu i oczywiście za najważniejsza część na którą chyba wszystkie dziewczynki czekały czyli przepiękne loki i fryzury.


Wiosenne zabawy – zajęcia otwarte dla rodziców

14 marca Tygryski gościły na swoich zajęciach rodziców, ponieważ odbyły się zajęcia otwarte o tematyce wiosennej. Tygryski dzielnie sprostali wszystkim zadaniom. Wysłuchali opowiadania, ułożyli wiosenne puzzle z rodzicami, wykonali zadania matematyczne, zaśpiewali dla rodziców, pobawili się chustą animacyjną i razem zasadzili warzywa – marchewkę, paprykę i ogórki.


Zawód – Fizjoterapeuta

W dniu dzisiejszym zaczęliśmy poznawać zawody wykonywane przez rodziców, ale nie tylko. Pierwszy zawód jaki poznaliśmy to fizjoterapeuta. Mama Franka bardzo ciekawie opowiadała o swoim zawodzie i Tygryski słuchały z zainteresowaniem. Najbardziej podobało się stawianie baniek, kolorowe taśmy kinezjologiczne i masaż, który nauczyliśmy się robić. Bardzo dziękujemy mamie Franka za przyjście 🙂 


Spotkanie z księdzem u Tygrysków


Obserwujemy niebo

Na zakończenie tygodnia o kosmosie, dzieci zobaczyły jak wygląda teleskop i mogły poobserwować niebo.


Walentynki 2023


Bal karnawałowy 2023 

Dnia 13.02.2023 r. Tygryski wraz z grupą Misie, bawiły się wspólnie na balu karnawałowym w „Karczmie u Karola”. Przedszkolaki poprzebierane w kolorowe stroje chętnie uczestniczyły w zabawach, które prowadzone były przez Dj Roberta. Na zabawie nie zabrakło atrakcji, między innymi do tańców dołączył Minionek, który chętnie dotrzymywał kroku dzieciom. Radość dzieci była ogromna kiedy mogły wspólnie zajadać się popcornem oraz watą cukrową. Wszystkie przedszkolaki opuszczając salę wyszły zmęczone karnawałowym szaleństwem, ale za to szczęśliwe oraz z bagażem pięknych wspomnień. 

Wspólne zdjęcia z balu karnawałowego znajdują się w galerii Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w zakładce Odział Przedszkolny


Dzień Pizzy 2023

Dnia 09.02.2023 r. Tygryski miały możliwość przygotować w grupach pizzę, wybrały się tego dnia w odwiedziny do grupy Misiów. Tam dowiedziały się w jaki sposób trzeba przygotować ciasto, następnie krok po kroku przedszkolaki  dodawały przygotowane składniki. Na koniec wszyscy degustowali przygotowaną przez siebie pizzę.


Dzień Babci i Dziadka 2023

Dnia 07.02.2023 r. Tygryski w „Karczmie u Vona”, przygotowały występ dla swoich babć oraz dziadków. Przedszkolaki jak zawsze zachwyciły swoim programem artystycznym, nie zabrakło śpiewu, tańców oraz wspólnej zabawy wraz z dziadkami. Na koniec spotkania dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi umilały sobie czas przy słodkim poczęstunku. 


Tygryski dekorują pierniki

Jedną ze świątecznych tradycji jest dekorowanie pierników. Tygryski najpierw swoje pierniczki upiekły a teraz przyszedł czas na dekorowanie, oczywiście wszystkiego trzeba  było spróbować 🙂

 


Dzień Postaci z Bajek – zajęcia otwarte dla Rodziców

4 listopada w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu wszyscy przenieśliśmy się do krainy bajek i baśni, rodzice i przedszkolaki byli w tym dniu przebrani, między innymi odwiedził nas czerwony kapturek, Kopciuszek, Elsa, Spiderman, bohaterzy z psiego patrolu i inni. Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania wszystkimi częściami ciała. Na dzieci i rodziców czekały różne zadania, musieli pomóc Kopciuszkowi oddzielić groch od ryżu, odgadnąć jakie bajki schowały się na zaczarowanych kartach, narysować bajkowy obrazek. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 


Dzień Dyni

31.10 Tygryski świętowały dzień dyni, w związku z tym było wiele zabaw właśnie z dynią. Sprawdziliśmy naszą sprawność i koordynację w zawodach sportowych. Ćwiczyliśmy rączki wyklejając dynię, i wykonując pracę plastyczną z pianki do golenia i farby. Sprawdziliśmy również co kryje się w środku dyni oraz co można z niej zrobić. a na koniec wykonaliśmy eksperyment czyli „wybuchową dynię”.


Pasowanie na Przedszkolaka

26 października 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Mali  artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej, Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.


Dyrygent orkiestry dętej „Sami Swoi”

Dnia 25.10.2022 r. Tygryski gościły w swoim przedszkolu kapelmistrza orkiestry dętej „Sami Swoi”. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek między innymi, że  orkiestra  w Rudnie działa już od 24 lat. Przedszkolaki poznały znaczenia słów batuta, buława oraz pulpit.


Deszczowa pogoda

W piątek 21 października podsumowaliśmy temat deszczu i stworzyliśmy deszcz w słoiku a w sumie to w akwarium i dzbanku.


Światowy Dzień Owoców i Warzyw

21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W tym dniu Tygryski przyniosły do przedszkola właśnie warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie gdzie one rosną i co możemy z nich zrobić, a na koniec zjedliśmy surówkę z marchewki, z marchewki i jabłka oraz z marchewki i selera. Napiliśmy się wody z cytryną i pomarańczą i zjedliśmy zdrowe owoce.


Bezpieczny Miś – warsztaty

Dnia 20 października odbyły się warsztaty pt. „Bezpieczny Miś”. Były one utrwaleniem wiadomości z zakresu pierwszej pomocy. Każdy przedszkolak mógł się wykazać praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Dzieci przypomniały sobie jaki jest numer alarmowy, jak prawidłowo wykonać resuscytację, jak wygląda pozycja boczna ustalona oraz co znajduje się w apteczce ratownika. Odwiedził nas również Miś, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie przedszkolaki za aktywny udział w zajęciach dostały dyplom ukończenia szkolenia.


Zajęcia otwarte dla Rodziców

Dnia 20.10.2022 r. w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Przedszkolaki bardzo się cieszyły, że mogą gościć swoich Rodziców w przedszkolu i pokazać jak pracują podczas zajęć. Tygryski chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach, najwięcej zabawy przyniosła im wspólna praca plastyczna pod tytułem „Deszczowa kompozycja” oraz „Masażyk”.

 


Zabawy z farbami

Na dzisiejszych zajęciach szaleństwo z rozcieraniem, rozmazywaniem i ciapaniem farbami. Poprzez takie zabawy dzieci stymulują zmysł dotyku i wzroku. Zabawa pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy małego artysty. Do piosenki Marii Tomaszewskiej dzieci pięknie „klepały”.


Sadzimy drzewa

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rudnie w Rudnie posadziły w przedszkolnym ogrodzie sadzonki w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Sadzonki zostały odebrane od leśników z Nadleśnictwa Rudziniec.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku 2021/2022

Młodsze dzieci pożegnały absolwentów: Dagmarę, Stasia i Tymona. Obecność Rodziców sprawiła dzieciom ogromną frajdę, radośnie wkroczyli w wakacyjną przygodę.


Nasze mamy nam czytają


9 maj – naturalne ćwiczenia logopedyczne


Piątkowe atrakcje u Tygrysków

Dnia 26.03.2021 r. Tygryski miały dzień pełen wrażeń. Na początek przedszkolaki wykonały palmy wielkanocne z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, aby poczuć bardziej magię świąt, dzieci odwiedził zajączek. Na zakończenie dnia, wszystkie przedszkolaki miały okazję zawitać w  Dentobusie, w którym mogły dowiedzieć się czy ich ząbki są zdrowe oraz jak o nie dbać. 


Powitanie wiosny

Tygryski przywitały wiosnę z wielką radością. Dzieci wykonały pracę plastyczną za pomocą patyczków stemplowych. Z tej okazji dzieci brały udział w zabawach na sali, gdzie nie zabrakło kwiatów, motylków, zieleni.


W krainie bajek i baśni

Przedszkolaki w krainie bajek i baśni, robiły teatr i zakładki.


Wszyscy lubimy śnieg

Dnia 11.12.2020 r. Tygryski w przedszkolu uczestniczyły w zabawie sensorycznej, między innymi tworzyły sztuczny śnieg za pomocą sody oczyszczonej i pianki do golenia. Dzieci lubią śnieg i z niecierpliwością czekają aż pojawi się za oknami. Tygryski nie marnując czasu stworzyły go same! Wszystkim podobała się zabawa. 


Do hymnu

W dniu dzisiejszym o godzinie 11.11 grupa Tygryski odśpiewała hymn. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.


Zimowe przetwory

Tygryski uczyły się dziś jak kisić ogórki, kapustę i rzodkiewkę. Dowiedziały się również, że kiszone warzywa mają bardzo dużo witamin. Tygryski nie mogą się doczekać degustacji.


Wycieczka do lasu

15 września Tygryski wyruszyły na wycieczkę do lasu. Po drodze spotkały różne zwierzątka konika polnego, zaskrońca i gąsienice. Po dotarciu na miejsce wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu, szukaliśmy grzybów i poznawaliśmy drzewa które rosną w lesie. Dowiedzieliśmy się również jak rozpoznać po drzewach gdzie jest północ i w którą stronę się kierować. Wycieczka bardzo wszystkim się  podobała.


Nowy rok 2020/2021

Wraz z początkiem września, uczniowie powrócili do szkół, jednak nie tylko uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2020/2021 ale także przedszkolaki. Pierwszy tydzień już za tygryskami, nowe przedszkolaczki zapoznały się z przedszkolem oraz nowymi kolegami i koleżankami. Teraz wszystkich czeka rok pełen nowości i zabaw. 


Kluseczki śląskie
W poniedziałek 02.03.20 r Tygryski nauczyły się w przedszkolu jak  zrobić kluski śląskie. Zanim przystąpiły do przygotowania  dowiedziały się z jakich składników robi się kluski. Pani Kucharka zademonstrowała jak wyciska się ziemniaki przez praskę, a następnie wyjaśniła jak uzyskać masę na kluseczki. Po małej demonstracji wszystkie przedszkolaki zabrały się do pracy. Na obiedzie mogły spróbować swoich własnoręcznie zrobionych pyszności.


Dzień Pizzy 2020
Dnia 09.02.2020 r. obchodziliśmy Dzień Pizzy. Przedszkolaki, aby uczcić ten dzień wybrały się dnia 10.02.20 r. na warsztaty kulinarne pieczenia pizzy do Karczmy u Karola. Każdy z uczniów przygotował się odpowiednio zakładając fartuszek oraz czapkę kucharza. Po małym przypomnieniu jakich składników potrzeba, by zrobić pizzę, dzieci zabrały się do pracy.  Stworzenie pizzy wcale nie było takie trudne, ponieważ przedszkolaki używały do pizzy składników, które chętnie zjadają. Po upieczeniu wypieków, wszyscy z miłą chęcią pałaszowali swoje zdobione pyszności, aż się uszy trzęsły.
Wszystkie zdjęcia z kulinarnych warsztatów pieczenia pizzy znajdują się w galerii Przedszkola.


Dzień Babci i Dziadka 2020
Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka jest dla każdego Przedszkolaka bardzo ważnym wydarzeniem. Dla Tygrysków również jest to bardzo ważne święto, do którego przygotowywaliśmy się od jakiegoś czasu. Samodzielnie zrobiliśmy peeling dla babci i słodką laurkę dla dziadka. Nie zabrakło w tym dniu uśmiechu, piosenek oraz wspólnych zabaw z dziadkami.


Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną
I miejsce: Paweł Cieślik
II: Maria Miesiączek
III:Natalia Dymarek


Wycieczka do Mrowiska na spektakl „Kot w butach”
Dnia 13.11.2019 r. grupa Tygryski wraz z Misiami i uczniami klas I i II wybrali się na spektakl do Mrowiska pod tytułem „Kot w butach”. Był to wyjątkowy spektakl, ponieważ mogły brać w nim udział dzieci, które otrzymały bilet z odpowiednim kolorem. Byliśmy bardzo zadowoleni ze spektaklu i wracaliśmy do domu uśmiechnięci.

 


Do Hymnu
Poprosiłem kiedyś zucha,
Aby szepnął mi do ucha,
Czy Ojczyzny święte znaki
Mogą kochać przedszkolaki.
Odpowiedział mi tak oto:
– Każdy może być patriotą.
Wszak Mamusia mnie uczyła,
Że jest we mnie taka siła,
Która kraj i dom ojczysty
Każe kochać sercem czystym;
Że to wielkim jest zaszczytem
Sztandar Rzeczypospolitej
Wznosić dumnie i wysoko
Ku Nadziejom – ku obłokom!
Odtąd pytać już nie muszę,
Gdyż przekonał mnie maluszek,
Że, choć jeszcze taki mały,
Kocha Polskę sercem całym;
Że jedynie ten jest duży,
Kto Ojczyźnie wiernie służy.
Dnia 08.11.2019 r. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
Równo o godzinie 11.11 Tygryski wraz z innymi uczniami w szkole odśpiewały hymn państwowy w celu upamiętnienia odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Przedszkolaki też pamiętają
Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przyłączyły się również do akcji ” Szkoła pamięta „. Posprzątaliśmy groby poległych żołnierzy i zapaliliśmy znicze.


Zbieramy kasztany
Jak wiadomo jesienią w każdej sali przedszkolnej musi powstać „Jesienny kącik ” i tak korzystając z naszej pięknej pogody wybraliśmy się cała grupa na zbieranie darów jesieni. Tygryski zbierały kasztany, żołędzie, szyszki oraz piękne jesienne liście, a po powrocie powstała nasza piękna dekoracja.


Dzień Pizzy 2019

Dzięki uprzejmości państwa Nowak, nasze przedszkolaki mogły wziąć udział w warsztatach robienia pizzy. Dzieci poznały kolejne etapy przygotowania pizzy oraz składniki niezbędne do jej przygotowania. Po pokazie przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Po upieczeniu, każdy mógł się zajadać własnoręcznie wykonaną pizzą


 

Bezpieczne Ferie z Policjantami

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych w dniu 8.02.19r. odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z policjantami z komisariatu w Pyskowicach.  Panowie policjanci przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się w pobliżu ulic. Przypomniano również zasady zachowania w przypadku spotkania z bezpańskim psem oraz przypomniano o konieczności zachowania ostrożności w kontakcie z obcymi.


 

Mrówki  

W dniu 7.02.19r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu dotyczącym mrówek. W niezwykle ciekawy sposób ekspert opowiadał o roli, jaką pełnią mrówki w przyrodzie, przedstawił wiele ciekawostek dotyczących tych pożytecznych stworzonek. Dzieci poznały budowę mrowiska, dowiedziały się jak ono funkcjonuje. Zobaczyły również prawdziwą królową mrówek w maleńkim terrarium. Przedszkolaki skosztowały miodu spadziowego, w którego powstawaniu mrówki mają także swój udział. Na koniec wykonały własne maleńkie mrowisko. 


 

Głośne Czytanie Bajek

27 września uczniowie szkoły podstawowej przygotowali dla swoich kolegów jak i dla przedszkolaków głośne czytanie bajek. W tym dniu wszyscy przyszli przebrani za różne bajkowe postacie i tak odwiedził nas Batman, spider man, odważni rycerze, wesoły smok, dżin spełniający życzenia, pszczółka maja, myszka mini, żabka, Elsa z krainy lodu i czerwony kapturek. Dzieciom w tym dniu towarzyszyło bardzo dużo uśmiechu i radości.

Sandra Żółtek

Eksperymenty

Ciekawe eksperymenty. Raz w tygodniu postanowiliśmy z Tygryskami robić różne ciekawe doświadczenia, eksperymenty lub masy plastyczne. Pierwszym doświadczeniem, jakie wykonaliśmy była „Kolorowa piana” . Dzieci wlewały do słoików ocet barwiły bibułą, dolewały płynu do mycia naczyń i na sam koniec wsypywały sodę i po chwili pojawiała się nam w każdym słoiku kolorowa piana. Dzieciom bardzo podobało się doświadczenie, więc wykonaliśmy je dwa razy i już nie mogą się doczekać, co będzie następnym razem.

Sandra Żółtek

Wizyta Strażaków

10 października odwiedzili nas strażacy, którzy powiedzieli nam jak mamy się zachować w razie zagrożenia, gdzie się ustawić i opowiedzieli nam o swojej pracy. Pokazali nam również wóz strażacki. Wszyscy mogliśmy do niego wejść, a na sam koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Sandra Żółtek

PRACOWNICY ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej w Rudnie

O prawidłowy rozwój powierzonych nam dzieci dba w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna:

  • mgr SANDRA ŻÓŁTEK – wychowawca
  • mgr Barbara Szymura – nauczyciel języka angielskiego
  • mgr Krystyna Kwiecień – katecheta

O zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu w Rudnie dba również woźna oddziałowa

  • pani Monika Drost

LOGOPEDIA

dr Bożena Kaczmarczyk- Gwóźdź 

Środa 8:55- 9:40

 

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

 

8:00                            Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.

8:00 – 8:30             Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Indywidualna pomoc wspomagająca rozwój dziecka. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8:30 – 8:45              Ćwiczenia poranne.

8:45 – 9:00               Przygotowanie do śniadania – czynności samoobsługowe.

9:00 – 9:30               Śniadanie.

9:30 – 10:15               Realizacja zadań edukacyjnych zgodnych z podstawą programową poprzez zajęcia z całą grupą.

10:15 – 11:45             Spacery, zabawy dowolne na świeżym powietrzu lub w sali ćwiczenia gimnastyczne.

11:45 – 12:00             Przygotowanie do II śniadania.

12:00 – 12:30             II śniadanie

12:30 – 12:45             Ćwiczenia relaksacyjne.

12:45 – 13:30             Zabawy dydaktyczne. Utrwalenie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy dowolne.

 

W ciągu tego roku grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedzi 9 krajów Europy. Naszą podróż rozpoczęliśmy od poznania Polski. Zapoznaliśmy się z barwami kraju oraz symbolami narodowymi. Na koniec podsumował to film edukacyjny który zdecydowanie przypadł dzieciom do gustu. Jeśli mowa o Polsce musimy pamiętać o regionie – o Śląsku. Największą atrakcją dla dzieci okazało się ubieranie śląskiej księżniczki w tradycyjny strój. Łączenie nauki z zabawą to coś co Tygryski lubią najbardziej.Dużo uśmiechu pozwoliło wyzwolić pokłady drzemiącej energii podczas tańca do piosenki „Krakowiaczek jeden”​​. Po wyczerpującym dniu wspólnie przygotowaliśmy tradycyjną śląską warzywną sałatkę.

Skip to content