Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października jest dniem szczególnym dla wszystkich osób związanych ze szkołą.

W akademii przygotowanej z tej okazji wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Gościliśmy również p. Ewę Łukasik z Nadleśnictwa Rudziniec, sołtys Rudna – p. Bernadetę Fitzke, ks. proboszcza Piotra Falińskiego oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Dohrmann, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony  w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej  wychowankowie p. Iwony Merkel, czyli uczniowie klasy I, zaprezentowali swe zdolności i udowodnili wszystkim, że zasługują na miano uczniów ZSP w Rudnie. Pani Dyrektor dokonała ich uroczystego pasowania. Następnie w świat braci szkolnej pierwszaków wprowadzili ich starsi koledzy i koleżanki z kl. III, którzy  pod kierunkiem pani Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź przygotowali galerię „szkolnych ziółek”. Niespodzianką był taniec w wykonaniu kl. V. Na zakończenie Wiktoria Skrobek z kl. VI przepięknie zaśpiewała piosenkę „Chwyć marzenia” i dedykowała ją p. Krystynie Byckiej, która w tym roku szkolnym przeszła na zasłużoną emeryturę.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

        

 Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” w naszej placówce odbędzie się w dniach 14.10.2019 r. – 31.10.2019 r. Prosimy o dostarczanie elektrośmieci na teren szkoły (koło stodoły).

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

  1. Pralki
  2. Suszarki do ubrań
  3. Zmywarki
  4. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki
  5. Piece elektryczne
  6. Elektryczne płyty grzejne
  7. Mikrofalówki
  8. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności
  9. Elektryczne urządzenia grzejne
  10. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych
  11. Wentylatory elektryczne
  12. Urządzenia klimatyzacyjne
  13. Pozostały sprzęt wentylujący, wyciągi wentylujące i sprzęt konfekcjonujący

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

  1. Odkurzacze
  2. Zamiatacze do dywanów
  3. Pozostałe urządzenia czyszczące
  4. Urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych
  5. Żelazka i pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań
  6. Tostery
  7. Frytkownice
  8. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań
  9. Noże elektryczne
  10. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała
  11. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu
  12. Wagi
  13. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

  1. Komputery duże stacjonarne
  2. Stacje robocze
  3. Jednostki drukujące
  4. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura
  5. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura
  6. Notebooki
  7. Drukarki
  8. Puste cartridge do drukarek
  9. Notepady
  10. Sprzęt kopiujący
  11. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania
  12. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe
  13. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną
  14. Terminale i systemy użytkownika
  15. Faksy
  16. Telefaksy
  17. Telefony
  18. Automaty telefoniczne
  19. Telefony bezprzewodowe
  20. Telefony komórkowe
  21. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne
  22. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

Sprzęt audiowizualny

  1. Odbiorniki radiowe
  2. Odbiorniki telewizyjne
  3. Kamery video
  4. Sprzęt video
  5. Sprzęt hi-fi
  6. Wzmacniacze dźwięku
  7. Instrumenty muzyczne
  8. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne

Narzędzia elektryczne i elektroniczne

  1. Wiertarki
  2. Piły
  3. Maszyny do szycia
  4. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub
  5. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań
  6. Narzędzia do rozpylania
  7. Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych
  8. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

  1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe
  2. Kieszonkowe konsole do gier video
  3. Gry video
  4. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi
  5. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

Przyrządy do nadzoru i kontroli

  1. Czujniki dymu
  2. Regulatory ciepła
  3. Termostaty
  4. Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym

Automaty do wydawania

  1. Automaty do wydawania napojów gorących
  2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami
  3. Automaty do wydawania produktów stałych
  4. Automaty do wydawania pieniędzy – bankomaty
  5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty

Baterie i akumulatory

  1. Baterie i akumulatory ołowiowe
  2. Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe

Baterie alkaliczne

Piłka nożna dziewcząt

W dniu 3.10.2019 w Łączy odbyły się gminne zawody piłki nożnej:

Dziewczyny w składzie:

Julia Brudek, Amelia Rygol, Laura Ptaszek, Wiktoria Wrzeszcz, Anna Nitkiewicz, Wiktoria Skrobek, Marlena Rapsiewicz, Dagmara Pawletko, Natalia Strzępek

Zajęły IV miejsce

GARTULUJEMY !!!

 

Piłka nożna chłopców

W dniu 2.10.2019 w Łączy odbyły się gminne zawody piłki nożnej:

Chłopcy w składzie:

Mateusz Drost, Marcin Wieszok, Gabriel Sklorz, Adam Rys, Aleksander Zwiernik, Wojciech Muskalla, Błażej Dyka, Ksawier Maciołek

Zajęli III miejsce

GRATULUJEMY !!!

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 29.09.2019 w Rudzińcu odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe:

Dziewczyny w składzie:

Natalia Strzępek, Wiktoria Skrobek, Julia Brudek, Wiktoria Wrzeszcz, Dagmara Pawletko, Marlena Rapsiewicz  zajęły V miejsce.

Chłopcy w składzie:

Ksawier Maciołek, Jakub Krzak, Mateusz Drost, Gabriel Sklorz, Dawid Depta, Wojciech Muskalla

Zajęli V miejsce.

Szkoła na widelcu

W Szkole Podstawowej w Rudnie ruszył Ogólnopolski program edukacji żywieniowo-kulinarny, dobrze jemy ze „szkołą na widelcu”. Zadaniem projektu jest wspieranie i propagowanie zdrowego odżywiania. Co miesiąc jedna klasa będzie przygotowywać zdrowe przekąski dla całej szkoły.
Dnia 09.10.2019 klasa pierwsza miała przyjemność rozpocząć projekt i zorganizowała w swojej klasie zdrowe owocowe oraz warzywne przekąski. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom klasy I za zaangażowanie, wszelką pomoc i wsparcie przy realizacji przedsięwzięcia. 

Iwona Merkel