Klikam z głową 2019

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W INTERNECIE

Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść z sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie sms-y lub mają dostęp do treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!

„Klikam z głową” to tytuł warsztatów zorganizowanych przez Urzędu Komunikacji Elektronicznej dla dzieci z ZSP w Rudnie. Ich celem była promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem warsztatów było także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w wirtualnym świecie.

Opr. Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź