Jasełka 2017

JASEŁKA 2017

img_1827

Nowy rok liturgiczny przeżywamy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Każdy, kto przyjął chrzest powołany jest przez Boga do głoszenia Ewangelii. Zainspirowani tą myślą przewodnią nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie po raz kolejny postanowili zaprosić mieszkańców Rudna i okolic na przedstawienie bożonarodzeniowe.

Dnia 8 stycznia 2017 r. o godzinie 14:00 widzowie tłumnie zebrali się w kościele, aby podziwiać efekt wspólnej pracy wszystkich uczniów naszej szkoły pod okiem nauczycieli: p. Krystyny Kwiecień, p. Bożeny Kaczmarczyk, p. Małgorzaty Prochoty oraz p. Dyrektor Ewy Dohrmann, która jak zwykle czuwała nad stroną muzyczną przedsięwzięcia. Jako, że Boże Narodzenie to czas przyjścia na świat Zbawiciela oraz czas… aniołów, to one odegrały istotną rolę w scenariuszu jasełek napisanym przez panią Krysię. W wydarzenia współczesne zostały wplecione sceny biblijne przedstawiające narodzenie Jezusa w Betlejem, pokłon pastuszków, trzech króli oraz dzieci z różnych stron świata. Całość została dopełniona kolędami i pastorałkami wykonanymi przez dzieci. Młodym aktorom udało się przekazać widzom istotną myśl – trzeba kochać drugiego człowieka i umieć dzielić się z innymi.

Na zakończenie ks. proboszcz Piotr Faliński  – nie kryjąc wzruszenia – podziękował młodym artystom oraz nauczycielom za ich trud.

Bożena Kaczmarczyk