Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

Wiosna, wiosna ach to ty…

W dniu 21.03 jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania tej pięknej pory roku. Dzieci stały się biedronkami, motylkami, pszczółkami, ptaszkami i kwiatami. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, wymyślały hasła witające wiosnę. Były pokazy wiosennej mody, przeciąganie liny wiosna-zima, które oczywiście zakończyło się zwycięstwem wiosny. Dzieci wykonywały także wiosenne drzewka oraz przepiękne korale dla wiosny, które można podziwiać w galerii prac dzieci. Ten piękny dzień zakończył się pochodem z wiosennym gaikiem po najbliższej okolicy oraz, aby tradycji stało się zadość dzieci uroczyście pożegnały symbol zimy – Marzanną.

p. Krystyna Bycka