Dzień otwarty w Oddziale Przedszkolnym- Hiszpania

Dzień Otwarty – W podróży do Hiszpanii

23 listopada 2017 r. Tygryski drugi raz gościły swoich rodziców. W tym dniu towarzyszyli Nam w podróży do Hiszpanii. Poznaliśmy barwy Hiszpanii, flagę oraz tradycyjne hiszpańskie dania. Od ponad miesiąca trwały przygotowania do tego dnia. Codziennie dzieci pilnie uczyły się oraz ćwiczyły hiszpański taniec, który okazał się wspaniała niespodzianką dla rodziców. W tym dniu dziewczynki miały upięte włosy w koki oraz przewiązane czerwoną wstążką dodatkowo ubrane były w czerwone spódniczki, a w rękach trzymały przepiękne wachlarze. Chłopcy natomiast ubrani w białe koszule nosili czerwone muszki. Przepiękne stroje dzieci oraz muzyka dopełniły taniec hiszpański podczas prezentacji. Każdy z przybyłych gości miał możliwość spróbowania tradycyjnego hiszpańskiego deseru – ryż z jabłkami. W ten dzień przybyło do nas również tradycyjne doroczne święto obchodzone w Hiszpanii – La tomatina. Jednak my zamiast walki na pomidory wybraliśmy bezpieczniejszą wersję – walka na papierowe kule. Nie zabrakło radości dzieci jak i ze strony rodziców. Na zakończenie tego dnia rodzice mogli nauczyć jak robić róże z użyciem bibuły.

p. Kinga Kaczmarek