Warsztaty żywego słowa…

Trudna sztuka recytacji

2 lutego br., czyli podczas ferii zimowych, Gminny Ośrodek Kultury w Rudzińcu zorganizował „Warsztaty żywego słowa, metody bezstresowego nauczania tekstów na pamięć w formie zabawy” dla dzieci oraz nauczycieli. Zajęcia poprowadził pan Adam Radosz, instruktor, animator kultury, a także znawca trudnej sztuki recytacji. Od wielu lat pan Radosz zasiada w jury Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „OKR”. Uczestnicy warsztatów mogli poćwiczyć aparat mowy i prawidłowy oddech oraz udoskonalić umiejętności recytatorskie. Nauczyli się także pokonywać lęki przed występami i zwalczać tremę. Na podsumowanie warsztatów na scenie gminnego domu kultury wspólnie rapowali wiersze, których nauczyli się dzięki wskazówkom pana Adama.

Dziękuję Natalii Zaczkowskiej, Jakubowi Blaszczykowi oraz Grzesiowi Będzichowskiemu za obecność oraz zaangażowanie podczas warsztatów. Mam nadzieję, że zdobyte podczas nich umiejętności przydadzą się Wam w przyszłości i pozwolą odnosić sukcesy!

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź