Krasiejów 2018

Uczniowie ZSP w Rudnie

w Krasiejowie

Dnia 29 maja w upalny poranek uczniowie ZSP w Rudnie wyruszyli autokarem do Juraparku w Krasiejowie, aby poznać dawne dzieje naszej planety. Najpierw wraz z panią przewodnik udali się na spacer po juraparku i poznali zwyczaje dinozaurów. Następnie za sprawą tuneli czasu przenieśli się do momentu, w którym powstało życie na Ziemi. Z zapartym tchem obserwowali przemianę pierwotnych form życia w bardziej skomplikowane istoty. Nie mogło zabraknąć również zapierającego dech w piersiach filmu w 5D oraz wizyty w oceanarium i spotkania oko w oko z groźnym prarekinem. Na zakończenie zwiedzania juraparku uczniowie udali się do muzeum, gdzie obejrzeli interaktywną wystawę poświęconą przodkom człowieka. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wycieczkowicze wrócili do Rudna bogatsi o nowe doświadczenie i wiedzę na temat pradawnych dziejów naszej planety.

Bożena Kaczmarczyk-Gwoźdź