44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

XIV MIEJSKI KONKURS KOLĘDY NIEMIECKIEJ

„ALLE JAHRE WIEDER”

10 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach odbył się XIV Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej „Alle Jahre wieder” pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie zgłoszonych chętnych- aż  116 uczestników. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności muzyczne i językowe w trzech  kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, klasy I – III i klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz w trzech  kategoriach  wykonawczych: solista, duet i zespół wokalny/ wokalno – instrumentalny.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny „Engelschor w składzie:

Wiktoria Skrobek (kl . VI)– solistka, dzwonki
Marlena Rapsiewicz (kl . VI)– solistka, dzwonki
Jakub Blaszczyk (kl . VI)– solista, dzwonki
Dagmara Pawletko (kl . VI)– chórek, dzwonki
Natalia Strzępek (kl . VI)– chórek, dzwonki
Anna Nitkiewicz (kl. kl . VI)– chórek, dzwonki
Wiktoria Wrzeszcz (kl . VI)– chórek, dzwonki
Ksawery Maciołek (kl . VI)– chórek, dzwonki

Wspaniali młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie przygotowani przez p. Małgorzatę Mamok-Migurską zaprezentowali kolędę „Engel auf den Feldern singen”. Starania naszych uczniów zostały docenione przez wymagające jury i nagrodzone 3. miejscem!

Serdecznie dziękuję oraz gratuluję sukcesu naszym uczestnikom zmagań konkursowych!

Małgorzata Mamok-Migurska

Skip to content