44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Jasełka 2020

Dnia 2 lutego 2020 r.  uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rudnie zaprosili mieszkańców Rudna i okolic na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jaśniejące blaskiem Światło Nocy Betlejemskiej” wystawione w kościele parafialnym w Rudnie.

Grupa teatralna licząca prawie 50 osób zaprezentowała sceny biblijne związane z tułaczką Józefa i Maryi, narodzeniem Jezusa, pokłonem pastuszków i Trzech Króli oraz Ofiarowaniem Pańskim. Jako, że 2 lutego br. obchodziliśmy 24 światowy Dzień Życia Konsekrowanego pt. „Tajemnica wiary”, uczniowie  przybliżyli widzom mniej znane postacie polskich zakonnic i zakonników, którzy zostali włączeni w poczet błogosławionych i świętych.

Przygotowania do popisu artystycznego trwały długo i odbywały się pod okiem Pani Krystyny Kwiecień oraz Pani Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź. Integralną częścią występu były kolędy i pastorałki, które uczniowie ćwiczyli z Panią Dyrektor Ewą Dohrmann. Artyści musieli opanować pamięciowo długie teksty, ruch sceniczny, mimikę i przygotować stroje. Wydaje się jednak, że ich trud nie poszedł na marne, bowiem po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez wymagającą rudnowską publiczność z księdzem proboszczem Piotrem Falińskim na czele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym aktorom za czas poświęcony na próby oraz wspaniały występ. Wszyscy znakomicie spisaliście się!

Pani Dyrektor, Pani Krysia i Pani Bożena

 

Skip to content