Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę

Znamy już wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę organizowanego przez Sekcję Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS Uniwersytetu Jagiellońskiego. O przyznaniu poszczególnych nagród głównych zadecydowało Jury w składzie: dr hab. Maciej Rak prof. UJ, dr hab. Kazimierz Sikora prof. UJ, dr Barbara Żebrowska-Mazur (Wykładowcy w Katedrze Historii Języka i Dialektologii Wydziału Polonistyki UJ).  Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: dorośli, młodzież i dzieci.

Naszą szkołę oraz gminę Rudziniec reprezentowało trzech uczestników: Milena Kałuża. Marlena Rapsiewicz i Błażej Dyka. Wszyscy oni dostali się do finału, który w tym roku – ze względu na pandemię koronawirusa – odbył się nie w Krakowie, ale on-line. Jest nam bardzo miło, że trzech naszych reprezentantów odniosło sukces. Oto wyniki:

Kategoria dzieci:

II miejsce – Milena Kałuża

III miejsce – Błażej Dyka

Kategoria młodzież:

III miejsce – Marlena Rapsiewicz

Serdeczne gratulacje od Jury i Koordynatorki V Konkursu na Gadkę dla wszystkich  tegorocznych finalistów!
Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wypowiedzi.

Serdecznie Wam gratuluję i życzę kolejnych sukcesów
Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź