44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

W tym roku 1 września, ze względu na pandemię koronawirusa, wyglądał nieco inaczej niż zwykle.  Sytuacja epidemiczna zmusiła nas, aby rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się  mniej uroczyście i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

O godz. 8:00 w kościele parafialnym rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny mszą świętą w intencji całej społeczności szkolnej, po mszy przeszliśmy do szkoły. Nie było jednak wspólnego, uroczystego apelu. Każda klasa udała się wraz z opiekunem do swojej sali. Wychowawcy przekazali swoim uczniom najważniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły oraz zaprezentowali  program artystyczny przygotowany przez uczniów kl.2 pod opieką pani Iwony Merkel nagrany w formie filmiku.

Jak co roku dzień ten był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęli nie tylko naukę, ale także nowe znajomości i przyjaźnie. W tym roku do społeczności uczniowskiej naszej szkoły dołączyło jedenaścioro pierwszoklasistów, których uroczyście w progach naszej szkoły powitała pani dyrektor Ewa Dohrmann oraz wychowawczyni p. Krystyna Krusiec. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej „tyty” przygotowanej przez rodziców dla swoich pociech.  Z pewnością na długo nasze Pierwszaki  zapamiętają ten dzień pełen wrażeń.

Wszystkim uczniom  życzymy wielu sukcesów w nauce i sił w pokonywaniu napotkanych trudności, szczególnie w okresie trwającej pandemii.

Dyrekcja oraz Nauczyciele ZSP w Rudnie

Skip to content