44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. 

Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Uczniowie klas I-V pod okiem p. Małgorzaty Prochoty zorganizowali uroczysty apel z tej okazji, podczas którego zaprezentowali występ artystyczny zachęcający do troski o naszą planetę. Wszyscy uczniowie ZSP w Rudnie pisali ponadto test ekologiczny.

I miejsce w teście wiedzy ekologicznej zdobyli:

Klasa I –  Karol Lukaschowitz

Klasa II – Paweł Kloj

Klasa III – Maria Smyczek

Klasa IV – Hanna Biskupek

Klasa V – Olivier Janas

Wyróżnieni w  Ekologicznym Konkursie Plastycznym:

Klasa I : Tkacz Diana V

Klasa V: Stelmakov Vladyslav oraz Tkacz Andrij

 

Skip to content