VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim „Lesen beflügelt”

10 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pyskowicach odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim „Lesen beflügelt”.

Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie wylosowanego wcześniej fragmentu opowiadania Manfreda Maia pt. „Das wollte ich nicht” .

Komisja konkursowa oceniając uczniów zwracała uwagę na poprawną wymowę, intonację, tempo czytania, a także na ogólne wrażenie artystyczne.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice kl.5  Nicola Kałuża oraz Marta Wolny, które doskonale poradziły sobie  z zadaniem konkursowym i zostały docenione przez jury.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Nicola Kałuża zajęła II miejsce, natomiast Marta Wolny otrzymała wyróżnienie.

Nicoli oraz Marcie jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Opiekun: Małgorzata Mamok-Migurska