Losy Rumcajsa i jego rodziny…

Jak Rumcajs Cypiska uratował- przedstawienie teatralne

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie. Jej autorem jest Vaclav Ćtvrtek, czeski pisarz, autor dobranocek i książek dla dzieci.

We wtorek 30 kwietnia uczniowie klasy I ,II oraz starszaki z oddziału przedszkolnego i Przedszkola przy ul. Bocznej 6 pojechali do Centrum Kultury Studenckiej „ Mrowisko” w Gliwicach by poznać losy Rumcajsa i jego rodziny.

Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Spektakl przyciągnął uwagę widzów piękną scenografią, efektami świetlnymi oraz  barwnymi kostiumami. Największe wrażenie wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy. Widzowie wraz z aktorami śpiewali piosenkę , która była pięknym dopełnieniem całego spektaklu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali spektakl i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

p. Małgorzata Pfeiffer