44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Szkoła pamięta

Udział w tegorocznej edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta” zgłosiło blisko 11 tys. placówek. W inicjatywę łącznie zaangażowało się ponad 1 451 mln uczniów oraz prawie 128 tys. nauczycieli. Już po raz  kolejny  nasza szkoła  także odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się  w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach  szkoły miały za zadanie  upamiętnić ważne rocznice, wydarzenia i postaci historyczne. Nasi uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wykonania tych działań. Poszczególne klasy wraz z wychowawcami udały się na pobliski cmentarz parafialny, aby zapalić znicze oraz pomodlić się przy pomnikach ofiar I i II wojny światowej. Nie zapomnieli również o zmarłych nauczycielach, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole. Akcja była ponadto okazją, aby  wspomnieć zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach historii tej narodowej i tej lokalnej.

 

Skip to content